Hry a zábava pro volný čas

 

Zábavné hry na volný čas

 

Pracovní listy a návody k tvořivým zábavným a dobrodružným hrám na doma i do školy

Naše materiály jsou
volně ke stažení!

Milí přátelé, tyto pracovní listy a návody ke hrám vznikly během nouzového stavu vyvolaného pandemií koronaviru. Děti prakticky ze dne na den zůstaly doma a učitelé všech vzdělávacích oborů spolu s rodiči stáli před úkolem vypořádat se s výukou na dálku a najít dětem zábavu, kterou mohou smysluplně naplnit svůj čas doma. V té době jsme podstatně rozšířili naše aktivity a vytvořili jsme také tento soubor pracovních listů s hravými činnostmi na doma i na venek. Užijte si je!

#KdoSiHrajeNezlobí #covEd #pomahame

Hledání pokladu

Snad největší radost člověku udělá, když udělá radost někomu druhému. Nebo když pro ostatní nachystá nějaké milé překvapení. Třeba hru na hledání pokladu. Taky byste si ji s chutí zahráli? Pokud ano, dnešní aktivita je právě pro vás. Podle našeho návodu můžete snadno nachystat překvapení dětem, sourozencům, kamarádům. Naši hru na poklad lze hrát i doma!

Jak na to?
1. Vytiskněte si naši mapu nebo ji po vzoru té naší nakreslete sami. Do mapy k 2. indicii napište pokyn, kam mají kamarádi běžet. Napište třeba směr, počet kroků nebo místo, kde je ukryta kartička s 2. indicií.
2. Vytiskněte a vystřihněte kartičky s indiciemi. Máte-li chuť, můžete si je podle našeho vzoru nakreslit sami. Jednotlivé kartičky ukryjte podle popisku. Nepopleťte to!
3. Pak připravte poklad a ukryjte jej spolu s diplomem do postele.

Tip: Pokud chcete hru ještě trochu natáhnout, pak do postele dejte jen diplom s pokynem, kde je poklad uložen. Napětí ze hry se tak prodlouží!

Tip druhý: Na přiložených fotografiích najdete příklad, co lze do mapy vepsat, a také celou sadu indicií i s řešením.

Tip třetí: Pokud nemáte tiskárnu, hru si můžete podle našeho vzoru celou nakreslit sami!

Už teď se těšíme na fotografie z vaší hry!

poklad_1.jpg
poklad_indicie.jpg
poklad_diplom.jpg

Tip

Na přiložených fotografiích najdete příklad, co lze do mapy vepsat, a také celou sadu indicií i s řešením.

Nejprve si vytiskněte naši mapu a indicie a pak si je připravte podle návodu. A nebo si je podle našeho nápadu sami nakreslete!

 

Kartičky s indiciemi můžete poskládat a umístit do skrýše jen tak, nebo je můžete upravit, vložit do obálky, pověsit na provázek apod. Při jejich ukrývání buďte nápadití, ale myslete na to, aby bylo možné je najít!

Tady vidíte nejen celou sadu indicií i s řešením, ale taky příklad, co lze do mapy vepsat. Třeba "jdi ke dveřím a pak pět kroků vpravo"... Nebo kamaráda pošlete hledat na místo, které máte u vás doma nebo na zahradě a které dobře zná. 

 

Pozor!

Uschování indicií nesmíte poplést! Postupujte podle našeho návodu! 

 © 2020 by Bez názvu. Nedatováno.

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram