Hry a zábava pro volný čas

 

Zábavné hry na volný čas

 

Pracovní listy a návody k tvořivým zábavným a dobrodružným hrám na doma i do školy

Milí přátelé, tyto pracovní listy a návody ke hrám vznikly během nouzového stavu vyvolaného pandemií koronaviru. Děti prakticky ze dne na den zůstaly doma a učitelé všech vzdělávacích oborů spolu s rodiči stáli před úkolem vypořádat se s výukou na dálku a najít dětem zábavu, kterou mohou smysluplně naplnit svůj čas doma. V té době jsme podstatně rozšířili naše aktivity a vytvořili jsme také tento soubor pracovních listů s hravými činnostmi na doma i na venek. Užijte si je!

#KdoSiHrajeNezlobí #covEd #pomahame

Hledání pokladu

Snad největší radost člověku udělá, když udělá radost někomu druhému. Nebo když pro ostatní nachystá nějaké milé překvapení. Třeba hru na hledání pokladu. Taky byste si ji s chutí zahráli? Pokud ano, dnešní aktivita je právě pro vás. Podle našeho návodu můžete snadno nachystat překvapení dětem, sourozencům, kamarádům. Naši hru na poklad lze hrát i doma!

Jak na to?
1. Vytiskněte si naši mapu nebo ji po vzoru té naší nakreslete sami. Do mapy k 2. indicii napište pokyn, kam mají kamarádi běžet. Napište třeba směr, počet kroků nebo místo, kde je ukryta kartička s 2. indicií.
2. Vytiskněte a vystřihněte kartičky s indiciemi. Máte-li chuť, můžete si je podle našeho vzoru nakreslit sami. Jednotlivé kartičky ukryjte podle popisku. Nepopleťte to!
3. Pak připravte poklad a ukryjte jej spolu s diplomem do postele.

Tip: Pokud chcete hru ještě trochu natáhnout, pak do postele dejte jen diplom s pokynem, kde je poklad uložen. Napětí ze hry se tak prodlouží!

Tip druhý: Na přiložených fotografiích najdete příklad, co lze do mapy vepsat, a také celou sadu indicií i s řešením.

Tip třetí: Pokud nemáte tiskárnu, hru si můžete podle našeho vzoru celou nakreslit sami!

Už teď se těšíme na fotografie z vaší hry!

poklad_1.jpg
poklad_indicie.jpg
poklad_diplom.jpg

 © 2020 by Bez názvu. Nedatováno.

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram