top of page
web banner prázdniny.png

 
Prázdninový deník:
letem světem internetem

Prázdniny s uměním, kulturou a cestováním

Cestujte po zajímavých místech a galeriích!

Je jich u nás plno!

Pravidelnou inspiraci pro tvoření z pohodlí domova vám Bez názvu. Nedatováno. ve spolupráci s edukačním oddělením Muzea umění Olomouc přináší již více než rok. Online workshopy a kreativní pracovní listy doplní v červenci a srpnu 2021 nový cyklus určený (nejen) dětem s názvem Prázdninový deník: letem, světem, internetem. A protože k létu patří výpravy za dobrodružstvím a objevování nových míst, čeká nás série cestovatelských příspěvků plná neobyčejných výtvarných nápadů, která vznikla ve spolupráci s edukátory z partnerských institucí.

„Dlouhodobé uzavření kulturních institucí a omezení práce s veřejností bylo pro všechny velkou výzvou. Náročná situace se ale stala podnětem pro řadu skvělých projektů, na které bychom alespoň částečně chtěli našim prázdninovým cyklem upozornit,“ vysvětluje Marek Šobáň, vedoucí edukačního oddělení MUO a spolupracovník našeho projektu. Každý týden se tak veřejnost může těšit na malý online výlet do vybraného muzea umění a alespoň na dálku zažít rozmanité výtvarné lekce a tvůrčí aktivity pod taktovkou místních lektorek a lektorů. 

Ke spolupráci v rámci cyklu byla oslovena vybraná edukační oddělení, která jsou součástí Komory edukačních pracovníků při Radě galerií České republiky. „Smyslem této organizace je mimo jiné právě sdílení příkladů dobré praxe a vzájemné obohacování a podpora v profesním růstu,“ zdůrazňuje význam spolupráce Marek Šobáň a dodává: „Samozřejmě také doufáme, že nový cyklus bude pro naše návštěvníky doporučením, kam vyrazit na skutečný výlet za uměním.“ 

Hurá do Ostravy!!!

prazdninovy_denik2021_ostrava.png
prazdninovy_denik_plakát.png

Jak dobře znáte Zlín?

prazdninovy_denik2021_zlin.png

Jihlava v kostce

prazdninovy_denik2021_jihlava.jpg

GASK a půvabná Kutná Hora

prazdninovy_denik2021_kutnahora.jpg

Hurá za Jonášem do Pardubic!

prazdninovy_denik2021_pardubice.jpg

Využijte nápady z Hradce Králové!

prazdninovy_denik2021_hradeckralove.jpg

Posaďte se na gauč v Liberci! A nebo doma!

prazdninovy_denik2021_liberec.jpg

Rozveselte se v Praze!

prazdninovy_denik2021_praha.jpg

Už jste byli v Hluboké nad Vltavou?

prazdninovy_denik2021_hluboka.jpg
prazdninovy_denik_muo_pruh.jpg
bottom of page