top of page

Udělej si koláž

A je tu první aktivita na doma! Co takhle zkusit vytvořit surrealistickou koláž? Hurá do toho! Inspirovat se můžete u mistra koláží a surrealistického umělce Karla Teigeho. Koláž je zajímavá výtvarná technika, při níž se na libovolný podklad lepí části různých obrázků. Koláž umožňuje zajímavé spojování nesouvisejících kousků, které nás mohou překvapit novým významem.

 

Jak postupovat?

1. Nachystejte si hromádku starých časopisů, letáků a novin a vyhledejte nějaké zajímavé pozadí – třeba fotografii ulice, přírody nebo obývacího pokoje. Ta bude sloužit jako podklad.

2. Z hromádky vyberte nějaký zajímavý detail. Začněte například tím, že vyhledáte lidskou hlavu nebo kousek postavy – a k nim přidejte nějaký nesouvisející motiv (třeba zvíře nebo nějaký výrobek).

3. Motivy vystřihněte nebo vytrhejte a nalepte na pozadí. Pracujte pečlivě.

4. Na vzniklý obrázek se pozorně podívejte, zamyslete se nad ním a dejte mu název. Ukažte ho ostatním a zeptejte se, co na něj říkají.

 

Až budete mít hotovo, nezapomeňte nám do zpráv na Facebooku poslat své obrázky. Rádi je budeme sdílet do zvláštního alba a uděláme si vzájemně radost!

kolaz_1.jpg
kolaz_2.jpg
tlumocnik.jpg
Kotva 1
tlumocnik.jpg

Tento námět je k dispozici také v českém znakovém jazyce!

bottom of page